JMPK 2008

2008 m. gegužės 10 d. Vilniaus universitete Filosofijos fakultete vyko V-oji Jaunųjų mokslininkų psichologų konferencija, kurios tema – “Tarp krypčių ir disciplinų“.

Ši konferencija išsiskyrė iš ankstesnių konferencijų tuo, kad, kaip nurodo konferencijos pavadinimas, ji neapsiribojo vien jaunųjų mokslininkų psichologų darbais – joje savo atliekamus tyrimus pristatė ir kitų disciplinų jaunieji mokslininkai: lingvistai, biofizikai, medikai, visuomenės sveikatos specialistai. Be to, patys psichologai savo darbuose mėgino rasti sąsajų tarp psichologijos ir kitų disciplinų.

Mokslo komitetas išrinko geriausius mokslo darbus: I mokslo premija atiteko Arvydui Kuzinui už pranešimą “Spalvoms priskiriamų savybių skirtumai”; II mokslo premija buvo skirta Laurai Kamandulytei, pristačiusiai pranešimą “Vaikams skirta kalba – žaidimas ar kalbos atmaina?”. Taip pat buvo įteiktos net dvi III mokslo premijos – Rūtai Žeromskytei, konferencijoje skaičiusiai pranešimą “Žmogaus veido motorinės reakcios į vaizdus su skirtingomis veido emocinėmis išraiškomis” ir Donatui Jonikaičiui už pranešimą „Attentional dynamics during preparation of simultaneous eye and hand movements“.

Buvo įteiktos ir specialiosios 2008 m. JMPK premijos. Premijos už sėkmingą infiltravimąsi į psichologų ratą atiteko Laurai Kamandulytei, Ingridai Balčiūnienei ir Laurai Mačiukaitei. Premija už labai įdomų praktinės psichologijos pranešimą buvo įteikta Airidai Zavadskei. Premiją už labai įdomų visuomenės reiškinius nagrinėjantį pranešimą gavo Rasa Vilkauskaitė-Valickienė. Premija už labai įdomų psichikos sveikatos srities pranešimą atiteko Irmai Skruibienei. Premiją už labai įdomų teorinį pranešimą gavo Aldona Dzekevičiūtė.