JMPK 2014 plakatas

JMPK 2014

2014 m. balandžio 25 d. Vilniaus universiteto vyko XI-oji Jaunųjų mokslininkų psichologų konferencija “Psichologiniai tyrimai. Reikšmė visuomenei – iššūkis tyrėjui”. Konferenciją organizavo VU Klinikinės ir organizacinės psichologijos katedra, VU Bendrosios psichologijos katedra, VU specialiosios psichologijos laboratorija, Lietuvos psichologų sąjunga. Konferencijos partneris – Lietuvos psichologijos studentų asociacija (LiPSA).

Šiuolaikiniuose psichologiniuose tyrimuose yra įprasta diskutuoti apie konkretaus tyrimo praktinę reikšmę, tyrimo rezultatų praktines implikacijas. Supratimas, kad psichologiniai tyrimai yra svarbūs visuomenės gyvenime, neretai yra vienas iš mokslinių tyrinėjimų variklių. Tačiau greta tyrimo reikšmės ir vaidmens visuomenei, svarbu nepamiršti ir mokslininko, kuris nueina neretai ilgą, įdomų, o kartais akmenuotą kelią iki atsakymo į savo klausimą. Ką tame kelyje išgyvena tyrėjas? Su kokiais iššūkiais susiduria? Kaip įveikia užduotis, kurias mokslas jam užduoda?

Tad 2014 metų konferencijoje jaunieji mokslininkai pasidalino ne tik savo moksliniais atradimais ir jų reikšme visuomenei, bet ir asmeniniais patyrimais tyrimo metu, savo mokslinės kelionės atradimais ir iššūkiais.

JMPK 2014 m. konferencijos programa.

JMPK 2014 m. konferencijos pranešimų santraukų leidinys programa.

Geriausi konferencijos pranešimai buvo atrinkti publikuoti leidinio Jaunųjų mokslininkų psichologų darbai 3-ajame numeryje.